iPrzedszkole
Szanowni Rodzice,
informujemy, że z dniem 01 lutego br zacznie działać w naszej placówce elektroniczny system ewidencji wejścia i wyjścia dziecka – iPrzedszkole, oprogramowanie firmy Wolters Kluwers Polska S.A. System zapewnia identyfikację dziecka i automatyczne rejestrowanie czasu pobytu w przedszkolu, przy wykorzystaniu indywidualnych kart zbliżeniowych. Karty zbliżeniowe zostały zakupione dla każdego dziecka, są własnością przedszkola (Rodzice/ opiekunowie otrzymują jedna kartę dla każdego dziecka). Na karty przygotowane są specjalne etui – przymocowane w szafkach dla dzieci. Karty oczywiście zostawiamy w przedszkolu. Każdego dnia, podczas przyprowadzania/odbioru dzieci, prosimy o dokonanie rejestracji pobytu dziecka poprzez przyłożenie karty do wyświetlacza/czytnika, znajdującego się w szatni, przy domofonie. System nalicza opłaty za rozpoczęte godziny pobytu dziecka w placówce. Od dnia jutrzejszego, w godzinach popołudniowych, będą wydawane karty wraz z regulaminem korzystania z systemu.

ROLA ZABAWY W TERAPII LOGOPEDYCZNEJ

Rola zabawy w terapii logopedycznej (1).pptx

Szanowni Rodzice, w ostatnich dniach obserwujemy spadek frekwencji w poszczególnych grupach. Zdarza się, że dzieci w przedszkolu skarżą się na ból głowy, brzucha, występuje gorączka. W takich przypadkach oczywiście dzieciaki odsyłane są do domu. Prosimy tym samym o nie przyprowadzanie dzieci z objawami chorobowymi (m.in. katar, kaszel) do przedszkola. Konsekwentne przestrzeganie tej zasady uchroni również Państwa dzieci przed ewentualną infekcją. Jeżeli dziecko źle się poczuje, natychmiast Państwa o tym powiadomimy, dlatego prosimy też, aby numery Waszych telefonów, którymi dysponujemy, były aktualne. Dziękujemy.

Zebrania z rodzicami we wrześniu 2022 r., w poszczególnych grupach:

• 5-go września, grupa II - Czerwona, godz. 17.00
  • 6-go września, grupa I - Pomarańczowa, godz. 17.15
  • 7-go września, grupa III - Żółta, godz. 17.00
  • 8-go września, grupa IV - Zielona, godz. 17.00
  • 9-go września, grupa V - Niebieska, godz. 17.00.
Jak ułatwić dziecku adaptacje w przedszkolu?
• przygotuj dziecko: mów o przedszkolu, pokaż miejsce, gdzie znajduje się przedszkole
• mów językiem pozytywów: życz dziecku dobrej zabawy w przedszkolu, miłego dnia, zachęć do zbudowania wielkiej wieży z klocków. Unikaj komunikatów,
• daj czas: na rozmowę przed przedszkolem, na uspokojenie się w domu, spokojne ubranie się, pożegnaj się z dzieckiem, nie obawiaj się, wszystko będzie dobrze;
• stopniuj czas pobytu dziecka w przedszkolu – na początku niech dziecko spędza w przedszkolu tylko kilka godzin, z czasem – możesz to zmienić, jeśli dziecko będzie się czuło komfortowo;
• dotrzymuj umów, nie oszukuj: nie uciekaj, gdy coś odwróci uwagę dziecka, nie oszukuj “Pójdę do samochodu i zaraz wracam” – dziecko Ci ufa, dzięki temu, czuje się bezpiecznie – niech tak zostanie;
• buduj rutynę poranną: dzięki temu unikniecie wielu stresów, dziecko będzie wiedziało co zaraz nastąpi i będzie na to lepiej emocjonalnie przygotowane, możecie np. żegnać się zawsze w ten sam sposób “Buziak, przytulas i czas na zabawę!”
• zaufaj nauczycielowi.
Warto pamiętać, aby:
- pod żadnym pozorem nie straszyć dziecka przedszkolem,
-zachęcać dziecko do samodzielnego jedzenia i próbowania różnych pokarmów, w szczególności warzyw i owoców,
-przyzwyczajać dziecko do korzystania z toalety (rezygnujemy z pieluchy),
- wstać i wyjść z domu wcześniej, dając dziecku czas na samodzielne przygotowanie się do przedszkola,
-w przedszkolu pożegnać się z dzieckiem serdecznie i krótko,
-być wobec dziecka szczerym, składać wyłącznie takie obietnice, których można dotrzymać,
-uśmiechać się do dziecka, zachować spokój, być konsekwentnym,
-wyrażać swoją dumę i aprobatę z osiągnięć dziecka,
-ufać nauczycielom, rozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i wspólnie wspierać przedszkolaka w rozwoju.
Wszystko zaczyna się w przedszkolu!! https://przedszkolankowo.pl/kacik-dla-rodzicow/

Dyżur wakacyjny 2022
Zgodnie z §12 Ust. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 15-go marca 2019r. (Dz.U.2019, POZ.502), przekazujemy wykaz przedszkoli pracujących w miesiącach lipiec - sierpień 2022r. Jednocześnie informujemy, że zapisy dzieci na miesiące wakacyjne przyjmowane będą od dnia 9-go do 31-go maja. Formularze do pobrania z placówki lub ze strony internetowej pm102. Wkrótce udostępnimy druk wniosku. Nasze przedszkole pełni dyżur w miesiącu lipcu 2022r.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM, ZNAJOMYM NASZEGO PRZEDSZKOLA ZA PRZEKAZANIE 1% SWOJEGO PODATKU za rok 2020 **NA RZECZ NASZEJ PLACÓWKI. W ubiegłym roku z uzyskanych w ten sposób funduszy zakupiliśmy huśtawkę wagową do ogrodu przedszkolnego, głośniki bluetooth dla każdej z grup przedszkolnych. Naszym zamierzeniem na ten rok - oczywiście z Państwa pomocą może się udać  - będzie dalsze doposażanie sprzętów w ogrodzie przedszkolnym. Tym samym ponawiamy prośbę o przyłączenie się do akcji - 1% dla PM 102 2021.
Z góry Dziękujemy
Dyrekcja oraz Zespół PM 102
Numer KRS: 0000272264 Cel szczegółowy: 1% dla Przedszkola Miejskiego nr 102 w Łodzi

Ważne - zmiana numeru konta dla wpłat za usługi wynikające z umowy z przedszkolem na rok szkolny 2021/2022. Od stycznia 2022 r. nowy numer do wpłat za pobyt dziecka w przedszkolu, posiłki to: 66124010371111001109109717. Nowy numer będzie widoczny na tzw. "paskach do wpłat" przekazywanych na początku każdego miesiąca