KAUFLAND

W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym organizowane są wystawy prac plastycznych dzieci w markecie "Kaufland".

Rada Osiedla

Przedszkole ściśle współpracuje z Radą Osiedla na rzecz rozwoju środowiska lokalnego. Współpraca ta nie tylko pozwala na kształtowanie postaw obywatelskich u najmłodszych, ale również jest dla nas cennym wsparciem finansowym.

Stowarzyszenie "Otwarte drzwi"
Nasze przedszkole przystąpiło jako partner do Stowarzyszenia Wspierania i Rozwoju Edukacji "OTWARTE DRZWI", którego celem jest prowadzenie działalności oświatowo-wychowawczej, społeczno-kulturalnej i charytatywno-opiekuńczej.Za pośrednictwem stowarzyszenia możecie Państwo przekazać 1% podatku bezpośrednio dla naszej placówki wpisując w poz. 124 Waszego PITU 37  numer KRS: 0000272264. Jako cel szczegółowy 1% należy w poz.126 umieścić nazwę przedszkola PRZEDSZKOLE MIEJSKIE 102.

To dzięki Państwa pomocy możemy uzyskać dodatkowe fundusze na rozwój przedszkola, a tym samym rozwój dzieci.

Uniwersytet Łódzki - Wydział Nauk o Wychowaniu
W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do projektu Poznać - Zrozumieć - Doświadczyć, realizowanego przez Katedrę Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu >Społecznego. Funkcję opiekuna praktyk dla studentów Wydziału Nauk o Wychowaniu kształcących się na kierunku pedagogika w zakresie specjalności wychowanie przedszkolne pełnią nauczycielki: Bogumiła Gara , Halina Brodziak.

SZLACHETNA PACZKA

Głównym jego celem jest uwrażliwienie dzieci na pomoc potrzebującym.

Zachęcamy do dzielenia się tym, co mamy. Dzięki różnorodnym akcjom organizowanym na terenie przedszkola pozyskujemy środki finansowe dla dzieciaków z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.

AISEC - największa na świecie organizacja prowadzona przez studentów. Ideą projektu "Internationale Kindergarten" jest budzenie wrażliwości na odmienność kulturową, a także otwarcie na świat i naukę języków obcych.

BAKOMA - powstała po 1989 roku i jest czołowym polskim producentem galanterii mlecznej. Jest spółką ze 100% polskim kapitałem. Produkcja odbywa się w nowoczesnym zakładzie w Elżbietowie.  Wytwarzane produkty cieszą się najwyższą jakością i smakiem. Produkcja zdrowej żywności to również działania na rzecz ochrony środowiska.

ROYAL APPLE - jest największa firmą w Polsce zajmującą się produkcją soków jabłkowych dzięki czemu w bardzo szybkim czasie zdobyła miano lidera soków tłoczonych. Jako stabilna, prężnie rozwijającą się firma umożliwiam wiele dróg rozwoju oraz gwarantuje dobre warunki zatrudnienia.

SANTE - firma Sante jest liderem na rynku zdrowej żywności i żywności funkcjonalnej w Polsce. Misją firmy Sante jest produkowanie zdrowej żywności najwyższej jakości i promowanie zdrowego stylu życia poprzez edukowanie konsumentów w zakresie wiedzy o zdrowym odżywianiu.